Wrestling Turkey™


Virtual-Wrestling Forumları'na
Hoşgeldiniz..

Sadece 10 saniyenizi ayırarak kayıt olabilirsiniz.

Wrestling Turkey™


 
AnasayfaKapıTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Wrestlemania Haftası | Wrestlemania 24 İnceleme

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
The Shaman of Sexy
Jobber
Jobber
avatar

Mesaj Sayısı : 35
Doğum tarihi : 17/08/93
Yaş : 24
Nerden : Los Angeles, California

MesajKonu: Wrestlemania Haftası | Wrestlemania 24 İnceleme   C.tesi Nis. 02, 2011 7:34 pmWrestleMania 24


Yazı sırası Wrestlemania 24'te. 2008 yılına geri deniyoruz. Orlando, Florida'da yapılan Wrestlemania 24 bize açık bir alanda sunuldu. Bizde bu harika organizasyonu sizlere anlatacağız. Şova başlıyoruz;

Şovu John Legend'ın piyano eşliğindeki şarkısı ile açıyoruz. Ardından tüm maçların içinde bulunduğu ve
garip bir ses tarafından desteklenmiş açılış promosunu izliyoruz.

Lilian Garcia bize WM'nın açılış maçını duyuruyor. Bu bir Belfast Brawl maçı. JBL limuzini ile ringe girerken bizde Vince McMahon ve JBL'in manevi oğlu Hornswoggle'a nasıl bir işkencede bulunduklarını anlatan kısa bir promo izliyoruz. Ardından Finlay ringe geliyor. Ancak bir anda arkasından Hornswoggle çıkıyor ve maç başlıyor.
_________________________________________________________________
John Bradshaw Layfield vs Finlay | Belfast Brawl Match

Finlay ringe koşarak geliyor ancak tam iplere tırmanırken JBL ona iki tane tekme indiriyor. JBL, Finlay'i dışarıda tekmelemeye devam ediyor. Birkaç yumruk attıktan sonra Finlay'i ring merdivenlerine göndermek istiyor ancak Finlay bu hareketi terse çeviriyor. JBL steel steps'lere uçuyor. Finlay, JBL'i ringe atıyor ve hakem nihayet zili çaldırıyor. Maç başlıyor. Finlay JBL'in üzerine atlıyor ve ardından yumruklar atıyor. Finlay ringin altından iki çöp kutusu - kapaklarıyla birlikte - , iki kendo stick yolluyor. Ancak ringe girmeye çalışırken JBL, Finlay'in kafasına bir çöp kutusu indiriyor bile. JBL önce çöp kutusunun kapağı ardından da nerden geldiğini anlamadığımız bir tepsi ile Finlay'e vuruyor. JBL Finlay'e bir Clothesline yapıyor, merak etmeyin from hell değil. (?) JBL ringe bir tane steel steps atıyor. Finlay'e bir tekme attıktan sonra ona merdiven üzerinde Powerbomb yada Piledriver deneme düşüncesindeyken Finlay onu üzerinden atıyor. Finlay, JBL'e bir tekme atıyor ve kafasına tam üç kez tepsi ile vuruyor. Biz hava kapalı, acaba yağmur yağar mı düşüncesindeyken Finlay tuşa gidiyor ancak JBL ikinci sayışta atıyor. Finlay JBL'e bir yumruk atıyor ve iplerden destek alıp üzerine koşuyor ancak JBL'den big boot geliyor. JBL, Finlay'i ring köşesine atıyor ve yumrukluyor. JBL Finlay'nin shalaylee'sini alıp Finlay'e vurmak istiyor ancak Hornswoggle arkadan JBL'e kendo stick ile vuruyor ve hemen ringten kaçıyor.

Finlay bu sırada sersemlemiş JBL'e shalaylee ile vuruyor ve JBL ring dışına düşüyor. Finlay rakibini ring içine itiyor ve kafasına çöp kutusu koyup tekme atıyor ve ardından maçtaki ilk masayı çıkarıyor. Bu seyircilerde büyük heyecan yaratıyor. Finlay masayı köşeye yatırıyor ve JBL'i üstüne itmeye çalışıyor ancak JBL, Finlay'i diğer köşeye fırlatıyor ancak Finlay hemen toparlanıp bir Clothesline yapıyor. Finlay JBL'in kafasına steel steps ile vurmak istiyor ancak JBL kaçıyor ve dışarıda yakaladığı Hornswoggle'a bir tokat atıyor. Finlay peşinden gidiyor ve JBL'in kafasını anons masalarına vuruyor. Finlay, JBL'i ringe itiyor ancak JBL öbür taraftan dışarı çıkıyor ve eline çöp tenekesi kapağını alıyor. Finlay üzerine atladığı sırada, JBL bu kapağı Finlay'nin tam kafasına vuruyor. JBL rakibini ringe atıp tuşa gidiyor ancak Finlay atıyor. JBL, Finlay'in kafasına çöp kutusu ile vuruyor. JBL bir Clothesline from hell deniyor ancak Finlay çabuk davranıp JBL'in kafasına bir çöp kutusunu geçiriyor. Finlay kafasına bir kaç kez daha çöp tenekesi ile vurduktan sonra JBL'e Celtic Cross yapıyor. Finlay JBL'i köşede duran masaya fırlatıyor. Herkes maçın bittiğini düşünürken JBL tuştan atıyor. Finlay eline bir steel steps alıyor ve JBL'e doğru gidiyor ancak JBL rakibinin ayağına kendo stick ile vuruyor ve hemen ardından bir Clothesline from hell ile maçı bitiriyor.

_________________________________________________________________

Arka alanda Wrestlemania konuğu Kim Kardashian var. Bize sıradaki maçın Money In The Bank Ladder maçı olduğunu söylüyor ve kurallardan bahsediyor. Ancak bu sırada Mr. Kennedy araya giriyor ve geçen seneki gibi kazananın kendisi olacağını söylüyor. Mr. Kennedy ve Kennedy diye bağırdıktan sonra oradan ayrılıyor.
_________________________________________________________________
Money In The Bank Ladder Match

Maça katılacak 7 isimde ringe geliyor ve maç başlıyor. Herkes birbirine saldırıyor ve ring dışına çıkıyor. Ringte tek MVP kalıyor. Etrafına bakınıyor. John Morrison ringe bir merdiven atıyor ancak MVP ona Player's Boot yapıyor ve merdiveni alarak sırasıyla C.M Punk'a, Mr.Kennedy'e, Shelton'a ve Carlito'ya vuruyor ancak arkasında Jericho'yu görünce duruyor. İki isimde de merdiven var. Jericho merdivenle MVP'ye vuruyor. Ancak bu sefer Morrison, Jericho'ya merdiveni fırlatıyor. Morrison köşede en üst ripe çıkıyor ve merdivenle dışarıdaki 4 isime atlıyor. Kendine bir Wrestlemania anı yaratıyor.

İçeride Kennedy, Jericho'yu tekmeliyor. Çantayı almaya çalışıyor ancak Jericho ona engel oluyor. Jericho Kennedy'e Walls of Jericho bağlamaktan vazgeçtikten sonra Kennedy'i merdivene fırlatıyor. Ancak Kennedy bu asistle merdivene tırmanıyor. Fakat Jericho yeniden engelliyor. Morrison bu sırada geliyor ve Jericho'yu merdivenle yere düşürüyor. Shelton, Morrison ve Kennedy çanta için savaşıyorlar. Ancak Shelton iki isime de harika bir Powerbomb yapıyor - merdivenin üzerinden -. Shelton ile Carlito çanta için yumruklaşıyorlar ancak C.M Punk iki ismi de deviriyor. C.M Punk ile Mr.Kennedy yumruklaşıyorlar. C.M Punk Kennedy'i yumrukluyor tam tepeye tırmanıcakken Shelton geliyor ancak Punk onu da itiyor. Ancak Carlito Punk'ı engellemeyi başarıyor ve bu kez MVP geliyor.


MVP, Carlito'yu köşeye atıp Player's Boot deniyor ancak Carlito kaçıyor. Ringde kimse yok ve Carlito merdivene tırmanıyor. Shelton yetişiyor ve Carlito'yu aşağı indiriyor ve harika bir tekme atıyor. Shelton tırmanıyor ancak ayaklanan Kennedy ve Carlito, Shelton'ı dışarıda ring ile bariyerin üstüne koyulmuş merdivenin üzerine fırlatıyorlar. Shelton'ın bazı kırıkları olabilir. Kennedy ve Carlito merdivene tırmanıyorlar ancak onlara Jericho'da katılıyor. Üç isimde tepedeyken MVP 3 ismi de aşağı itiyor. MVP yanlız kalıyor. Ancak Morrison MVP'yi yumruklayarak uzaklaştırıyor ve tepeye çıkıyor. Ancak Jericho yetişiyor.Jericho ve Morrison tepede yumruklaşırken, Carlito ve Punk geliyor. Dört isimde çanta için merdivenin tepesinde yumruklaşıyorlar. Ancak birden Jericho yanlız kalıyor. Carlito yetişiyor ve merdiven üstünden inanılmaz bir Back Stabber yapıyor. MVP bir anda boştaki merdivene tırmanıyor ve kazanmak üzere ama o da ne? Seyircilerin arasından 5 ay önce MVP'nin sakatladığı Matt Hardy ortaya çıkıyor ve MVP'yi çantadan ediyor. Merdivenin tepesinden bir Twist of Fate yapıyor.

Jericho merdiveni alıyor ve tepeye tırmanıyor. Morrison ve Carlito ile yumruklaşıyorlar. Morrison pekte sağlam görünmeyen merdivene tırmanıyor ancak Jericho merdiveni itiyor ve Morrison dışarıya düşüyor. Jericho ve Carlito yine yumruklaşıyorlar. Hemen ardından Carlito tepede yanlız kalıyor ancak Kenendy Carlito çok yakınken yetişiyor. Kennedy, Carlito'yu merdivenden yerdeki bir merdivenin üstüne itiyor. Mr.Kennedy çantayı almaya çok yakınken, Punk onu merdiven ile aşağı indiriyor. Jericho bir anda tepeye çıkıyor. C.M Punk yetişiyor.Yumruklaşma sürerken Punk, Jericho'nun ayağını merdivene sıkıştırıyor. Jericho hareket edemiyor ve Punk tırmanıp çantayı alıyor. C.M Punk kendini bir yüksek seviyeye taşıyor.

_________________________________________________________________

WWE Hall Of Fame 2008 törenini izliyoruz ve ardından HOF'e alınan isimler gösteriliyor.
Arka alanda bizi Todd Grisham karşılıyor. Yanında Snoop Dogg var. Snoop Dogg WM'nın harika geçtiğinden bahsediyor ve yanında Festus var. Boş boş bakıyor ve o sırada Santino Marella geliyor. Santino, Snoop Dogg'a sataşmaya çalışıyor ancak Snoop ring zilini çalıyor ve Festus deliriyor. Festus, Santino'yu kovalıyor ve ardından Mick Foley geliyor. Mr. Socko'yu bizlere gösteriyor. Teşekkürler Foley.

Sıradaki maç Smackdown vs RAW maçı. Lilian Garcia bizlere iki brand'in GM'lerini tanıtıyor. SD'dan Teddy Long ve RAW'dan William Regal. İki GM'de süperstarlarının anonsunu yapıyorlar. ( Eee aslında Teddy Long asistan GM'di ama herneyse. ) Maça geçiyoruz.
_________________________________________________________________
Batista vs Umaga

Batista havaifişekler arasında görkemli bir şekilde ringe girişini yapıyor ve arkasından Umaga geliyor. Hakem zili çaldırıyor ve maç başlıyor. İki isimde yumruklaşıyorlar ve Umaga Batista'yı itiyor. Umaga Batista'yı köşeye itiyor. Ancak Batista oradan kaçıp iplerden destek alıyor ve Shoulder Block ile Umaga'yı ring dışına atıyor. Umaga iplere çıkıyor ancak Batista ona iki tane yumruk atıyor. Umaga bu yumruklara bir Uppercut ile karşılık veriyor. Umaga Batista'yı yumrukluyor ve ardından iplere fırlatıyor ancak Batista eğilen Umaga'ya tekme atıyor.Batista iplerden destek alarak Umaga'ya koşuyor ancak Umaga onu harika bir tekme ile savuşturuyor. Ring dışına çıkan Batista'yı, Umaga ring içine çekip tuşa gidiyor ancak Batista kurtuluyor. Umaga Batista'yı köşeye fırlatıyor. Umaga, Batista'yı yumrukluyor ve ardından submisson uyguluyor. Batista toparlanıyor ancak Umaga harika bir Body Slam yapıyor.

Umaga köşedeki iplere çıkıyor ve bir Head Butt deniyor. Ancak Batista kenara çekiliyor. Batista bir Body Splash deniyor ancak Umaga bu hareketi terse çeviriyor ve tuşa gidiyor. Batista kurtuluyor. Umaga tekrar submisson uyguluyor. Batista ayağa kalkmayı başarıyor. Umaga onu iplere fırlatıyor ve ardından Samoan Drop yapıyor. Umaga Batista'yı ayağa kaldırıyor ancak Batista yumruklar ile Umaga'ya üstün geliyor. Umaga tekrar kontrolü eline alarak tekmeler atıyor. Umaga bu sırada bir Samoan Spike deniyor ancak Batista kurtuluyor. Umaga köşedeki Batista'ya koşuyor ancak Batista çekiliyor ve ardından Umaga'ya Spinebuster yapıyor. Batista Umaga'yı kaldırıyor ve Batista Bomb yapıyor. Batista tuşa gidiyor ve maçı kazanıyor.

_________________________________________________________________

Arka alanda Floyd Maywheater tayfası ile konuşuyor ve ardından TV'da yayınlanmayan ECW Battle Royal'ı izliyoruz. Kane kazanıyor ve ECW kemerine Contender oluyor. Ringe döndüğümüzde bize ECW GM'i Armando Estrada sunuluyor. Estrada bize ECW kemeri maçını duyuruyor. Şampiyon Chavo Guerrero ringe geliyor. Kane'nin müziği çalıyor ancak Kane ringin altından çıkıyor ve Chavo'nun arkasında duruyor.
_________________________________________________________________
Kane vs Chavo Guerrero | ECW Championship

Aslında maçta anlatılacak çok şey var ama kısa geçiyorum. Chavo arkasını dönüyor ve Kane'i görüyor. Şaşırıyor. Hakem zili çaldırıyor. Kane rakibini boğazından yakalıyor ve Chokeslam yapıyor. Hakem tuşu sayıyor ve yeni ECW şampiyonu Kane.

Carlito'nun da olduğu ilginç bir reklam izliyoruz ve hemen ardından ringte Raven adında bir kadın var. Zamanımızı çalıyor. Sırada Career Threatening maçı var. Ric Flair bu maçı kaybederse güreş kariyeri son bulacak. Önce maç promosunu izliyoruz.
_________________________________________________________________
Shawn Michaels vs Ric Flair | Career Threatening Match

İki isimde görkemli bir şekilde ringe geliyor. Bu efsanevi ve klasikler arasındaki yerini çoktan ayırtmış olan maçı hakem zili çaldırarak başlatıyor. Tribünlerden '' Wooo '' sesleri yükseliyor. Lock up ile başlıyor maç. Shawn, Flair'a bir Shoulder Block yapıyor ve seyircilere şöyle bir bakıyor.Yeniden lock up oluyor ancak bu kez Flair reversal ile Shawn'ın kolunu yakalıyor. Bu kez de Shawn'dan bir reversal geliyor.İki isimde birbirlerine hammer lock uyguluyorlar. Ric Flair bu sırada bir Drop Toe Hold yapıyor ancak Shawn tekrar hammer lock bağlıyor.İki isimde ayağa kalkıyorlar. Shawn elbow droplar vuruyor ancak Flair onu reversal ile atıyor. İki isim birbirlerini deniyorlar. Tekrardan lock up oluyor. Flair, Shawn'ı köşeye götürüyor. Hakem iki ismi ayırırken Shawn, Flair'ı itiyor. Flair'da Shawn'ı itiyor. Shawn sinirlenip bir tokat yapıştırıyor. Flair'ın bu tokat ile dudağı patlıyor ve kanama gerçekleşiyor. Flair'ın bu sırada '' İlk kan kardeşim '' dediğini duyabiliyoruz. İki isimde birbirlerine bakıyorlar. Flair Shawn'a knee drop ile saldırıyor ve iki isim köşede birbirlerini yumrukluyorlar. Flair Shawn'ı iplere itiyor ve bir elbow drop yapıyor.

Flair, Shawn'ı köşeye itiyor ancak Shawn reversal ile kurtuluyor. Shawn tepeye çıkıyor ancak Flair onu yakalayıp Big body slam ile yere fırlatıyor.Bu kez Flair köşeye çıkıyor, Shawn ona bir big body slam yapmak istiyor. Ancak Flair Shawn'ın üzerine Crossbody ile atlıyor. Tuş geliyor? Hayır, Shawn atıyor. Flair bir figure four leg lock bağlamak istiyor ancak HBK rakibini ring dışına itiyor.Shawn ringe girmeye çalışan Flair'ı drop kick ile yere fırlatıyor. HBK iplerden destek alıp harika bir Moonsault deniyor ancak Flair çekilince Shawn spiker masasına düşüyor. Kötü bir düşüştü. Flair ringe giriyor, hakem count out için sayıyor. HBK'de ringe girmeyi başarıyor. Flair yumruklar atıyor ve ardından bir back suplex yapıyor. Flair tuşa gidiyor ancak Shawn kurtuluyor. Flair bir backbreaker yapıyor ancak Shawn bu tuştan da kurtuluyor. Flair Shawn'ı kaldırıyor ve bir Standing suplex yapıyor. Herkes ayakta. Flair tuşa gidiyor ancak yine olmuyor. İki isim köşede yumruklaşıyorlar. Flair'dan bir reversal neckbreaker geliyor. Shawn,Flair'ı dışarıya fırlatıyor. Ardından köşeye çıkıp demin gerçekleştiremediği Moonsault'u yapıyor.

İki isimde ringe girmeyi başarıyor. Birbirlerine choplarla vuruyorlar. Shawn bu sırada move set'ine geçiyor ve bir kip up yapıyor. Shawn rakibine yumruklar atıyor. Ardından köşeye çıkıp harika bir Diving Elbow Drop yapıyor.Shawn Sweet Chin Music için bekliyor. Flair kalkıyor, artık bu iş bitti. Ancak o da ne? Shawn bir anda duruyor ve bekliyor. Flair bundan yararlanıp rakibine figure four leg lock bağlıyor.İkisi dakikalarca yerde mücadele veriyorlar. Shawn pes edecek gibi olsa da kurtulmayı başarıyor. İki isim ayakta birbirlerine choplar vuruyorlar. Ric bu sırada bir rollup deniyor ancak Shawn reversal yapıyor. HBK, Flair'a sunset flip yapmak istiyor ancak Flair ayakta kalıyor. Flair rakibini köşelere çarptırıyor ve Shawn'ın ayağına bir chop block yapıyor.Shawn bu sırada ani bir roll up yapıyor ancak Flair tuştan atıyor. Flair bu sırada Shawn'ı yakalıyor ve birkez daha figure four leg lock bağlıyor. Shawn yine savaşıyor ve pes etmiyor. Flair rakibinin ayağını tekmeliyor ve seyircilere dönüp bir '' Woo '' yapıyor. Ancak Shawn'a yaklaşırken, HBK bir anda SCM'i patlatıyor. İki isimde yerde. Shawn zorlukla tuşa gidiyor. Artık bu maç bitti diyoruz. 1, 2, hayır. Flair kurtuluyor. Shawn SCM için bekliyor.Ancak Flair ayağa kalkmıyor.

HBK Flair'ı sırtından yakalıyor ancak Flair bu sırada bir Low blow vuruyor. Hakem bunu göremiyor.Flair tuşa gidiyor ancak yeniden Shawn atıyor. Shawn bu sırada Ric Flair'a bir figure four leg lock bağlıyor. Flair iplere tutunuyor ve kurtuluyor. İki isim ayağa kalkıyorlar. Flair ani bir rollup yapıyor ancak Shawn kurtuluyor. İki isim dizleri üstünde savaşıyorlar. Ardından ayağa kalkıp birbirlerine choplar ile vuruyorlar. Shawn bir anda 2. kez SCM yapıyor.Shawn bu kez tuşa gitmiyor ve köşede bir SCM için daha bekliyor. Artık bu işi bitirmek istiyor. O anda Shawn'ın hafızalarımızdan sonsuza kadar silinmiycek '' Üzgünüm, seni seviyorum '' deyişini duyuyoruz. Shawn'dan 3. kez Sweet Chin Music geliyor. Shawn tuşa gidiyor ve Ric Flair'ın profesyonel güreş kariyerine noktayı koyuyor. En azından kısa bir süre için.

Shawn, Flair'ın yanına dayanıp ona sarılıyor. Shawn ayrıldıktan sonra Ric Flair göz yaşları içinde seyirciler ve ailesini selamlıyor. Bu dramatik andan sonra arka alanda Todd Grisham'ı görüyoruz ve yanında WHC Edge var.
_________________________________________________________________

Todd Grisham: ''Tarihi bir ana şahit olduk ve gecenin ilerleyen saatlerinde dahasına şahit olacak mıyız? Edge'e hoş geldin diyelim. Edge, bu akşam tarihe tanıklık edebiliriz.''

Edge: '' Todd, biz kariyerlerin bittiğini gördük. Bu gece bir tarihin yazıldığını gördük ancak daha önemlisini başka bir tarihin yazılışını da bu akşam göreceğiz. Size bir şey anlatmak istiyorum, sizi geçmişe götüreceğim. Bunun üzerinde çok düşündüm. Sizi küçüklüğüme, tribünlerde oturduğum Wrestlemania 6'ya götürmek istiyorum. Adamım, çok heyecanlıydım. Kahramanım Hulk Hogan'ı seyredecektim. Kanada'daki en büyük Hulkamaniac'tım. Peki o gün ne oldu biliyor musun? ... Hulk Hogan kaybetti. Kaybedilen tek şey o değildi. Aynı zamanda benim inancımda kaybolmuştu. Fakat sorun değil. Bu hep bir daire içersinde döner, gerçekten öyle. İnsanlar The Undertaker'ın Wrestlemania'da kazanacağına güveniyorlar. Ne olursa olsun onlar her zaman Undertaker'a inanıyorlar. Fakat bu akşam her şey değişecek, gerçekten değişecek. Bu akşam insanlar gerçeğin soğuk tokadıyla karşılaşacaklar. Bu akşam büyük ihtimalle seyircilerin arasında tıpkı benim yıllar önce oturduğum gibi bir çocuk olacak. Bu dünyada herşeyin olabileceğine inanacak. Hatta 16-0'ın bile.Bu akşam The Undertaker'ı yenip WM'dan gerçek ''phenom'' ve hala WHC olarak ayrıldığımda orada oturan çocuğun hayallerine damga vuracağım ve inancını yıkacağım ! ''
_________________________________________________________________
Bunnymania Lumberjill Tag Team Match

Sırada Divas maçı var. Önce Lumberjill olacak divalar ringe geliyor ve ardından WM'nın konuk isimlerinden Snoop Dogg ringe geliyor. Snoop Dogg bir süre taraftarları eğlendiriyor ve ardından Maria ve Ashley ringe geliyor. Ardından Melina ve Beth Phoenix ringe geliyor. Yanlarında Santino'da var. Maç başlıyor. Ashley, Beth Phoenix'i yumrukluyor. Beth ise gücünü kullanarak üstün geliyor. Maria tag alıyor ve Melina'yı dışarı fırlatıyor. Divalar Melina'yı ringe geri atıyorlar ve Maria yumruklar atıyor. Ashley tag alıyor ve Melina'ya saldırıyor. Ancak bu sırada Beth tag alıyor ve kontrolü eline geçiriyor. Ashley'e bear hug uyguluyor. Snoop Dogg bu sırada tahtından maçı izliyor. Melina tekrar tag alıyor ve Beth ile tag team move set'leri uyguluyorlar. Bu sırada ringte ışıklar sönüyor. WWE herhalde biraz tasarruf peşinde. Doğal olarak birşey göremiyoruz. Işıklar yandığında Maria, Beth Phoenix'e backbreaker yapıyor. Beth gücünü kullanıp toparlansada Maria'dan bir bulldog geliyor. Melina maça karışmaya çalışsa da kendini face divaların arasında buluyor. Maria bu sırada bir flying bulldog yapıyor. Tuşa gidiyor ancak Santino, Maria'nın ayağını dışarıya çekiyor. Maria ile Santino tartışırken bir anda Jerry '' The King '' Lawler sinirleniyor ve Santino'nun yanına gidip bir yumruk çakıyor. Seyircilerden '' Jerry '' sesleri yükseliyor. Bu sırada Beth Phoenix, Maria'ya bir Fisherman Suplex yapıyor ve tuşa giderek maçı takımına kazandırıyor.

Santino, Melina ve Beth birlikte seviniyorlar. Santino Maria ile dalga geçmek için hazırlanırken ringe Snoop Dogg giriyor ve Santino'ya bir Clothesline vuruyor. Fırsattan yararlanıp Maria'ya da bir öpücük konduruyor. Sırada WWE Championship maçı var.
_________________________________________________________________
Randy Orton vs Triple H vs John Cena | WWE Championship

Bu maç ile ilgili harika bir promo izledikten sonra önce John Cena özel bando takımı eşliğinde ringe giriyor. Ardından Triple H ve Randy Orton ringe geliyorlar. Hakem zili çaldırıyor ve WWE kemeri için yapılacak bu amansız mücadele başlıyor.
Triple H ve John Cena birbirleri ile tartışırken Randy Orton WWE kemeri ile Triple H'e vuruyor. DQ bu maçta geçersiz. Cena, Orton'ı köşede yumrukluyor ve hemen ardından bir bulldog yapıyor. Cena bu sırada boo alıyor. Cena rakibini köşede yumrukladıktan sonra diğer köşeye irish whip ile fırlatıyor. Cena'dan bir Fisherman suplex geliyor. Cena, Orton'ı köşede yumruklamaya devam ediyor. Triple H bu sırada toparlanıyor ve Cena'yı ring dışına atıyor. Triple H, Randy'i de yumrukladıktan sonra ring dışına atıyor. Triple H, Randy Orton'ı ECW spiker masası üstünde yumrukluyor. Orton'ı tekrar ringe gönderdikten sonra Triple H bir Clothesline deniyor ancak Orton iplere koşup kurtuluyor fakat Triple H bir sleeper hold bağlıyor. Bu sırada Cena ringe giriyor ve hem Triple H'i hem de Randy Orton'ı omuzlarına alıyor. Triple H aşağıya inmeyi başarıyor ancak Orton hala FU pozisyonunda. Triple H bu harekete izin vermiyor ve Cena'ya bir Low Blow yapıyor. Triple H, Cena'ya bakarken Orton'dan, HHH'e bir backbreaker geliyor. Orton önce Triple H'i sonra da Cena'yı tekmeliyor. Orton, Triple H'e bir jumping high knee drop yapıyor. Orton tuşa gidiyor ancak Triple H atıyor. Orton köşeye çıkıyor. Cena, Orton'a yetişiyor ve iki isim köşede yumruklaşıyorlar. Cena superplex deneyecekken Triple H geliyor ve Cena'yı omuzlarına alıyor. Bu sırada Orton'dan Cena'ya harika bir crossbody geliyor. Orton tuşa giderken Cena bunu reversal ile çevirip Orton'ı kaldırıyor. Cena FU denemek istiyor ancak HHH geliyor. Cena, HHH'e bir tekme atıyor. Ancak bu sırada Orton'da sunset flip yaparak tuşa gidiyor ancak Cena kurtuluyor.

Triple H, Orton'a bir Clothesline yapmak istiyor ancak Orton eğiliyor. Triple H bu sefer Cena'ya bir Clothesline yapıyor. Ancak arkasını dönünce Orton'dan bir Clothesline yiyor. Orton, Triple H'i ring dışına tekmeliyor. İplerdeki Cena'yı yakalayıp Spike DDT yapmak istiyor. Triple H'te oraya geliyor ancak Orton onu da yakalıyor ve double Spike ddt yapıyor. Orton Cena'yı tuş etmek istiyor ancak Cena atıyor. Bu sefer Triple H'e tuş için gidiyor ancak oradan da başarıyla ayrılamıyor. Orton ayakta ve seyircilere bakıyor. Hemen ardından RKO taunt'unu yapıyor. Orton Cena'ya RKO deniyor ancak Cena, Orton'ı yerde yatan Triple H'in üzerine fırlatıyor. Cena Orton'ın kolunu reversal ile çevirip bir running bulldog yapıyor. Cena köşeye çıkıyor ve Orton'a Diving Legdrop yapıyor. Cena, Orton'ın ayağını yakalıyor ve STF deniyor ancak Orton ring dışına kaçıyor. Cena peşinden gidiyor. Orton kaçmaya devam ediyor ancak bu sırada akıllıca bir hamle yapıp, peşinden gelen Cena'yı ring demirine vuruyor. Orton ringe girerken, Triple H'ten yurmuklar geliyor. HHH arka arkaya yumruklar atıyor Orton'a. Triple H, Randy'nin ayağına saldırıyor.

Orton acı içinde. Bu sırada Cena ringe giriyor ancak HHH ona da bir Clothesline vuruyor. Triple H, Cena'ya trash talk* ( Trash talk bir spor müsabakasında rakibini tahrik etmektir) yaptıktan sonra arkasını dönüyor. Ancak Orton bir anda fırlayıp RKO yapıyor. Triple H ring dışına düşerken, Orton hala acı içinde dizini tutuyor. Orton seke seke ayağa kalkmaya çalışırken Cena bir anda STF bağlıyor.Orton uzun bir süre savaş veriyor. Bu sırada Triple H yetişip Orton'ın elini iplere koyuyor. Cena'ya da bir yumruk atıyor ve STF'i bozuyor.

Triple H, Cena'yı ring dışına çekip steel steps'lere fırlatıyor. Triple H, Orton'a figure four leg lock bağlıyor ancak Cena bunu kısa süre içinde bozuyor ve Triple H'i ring dışına gönderiyor. Cena, Orton'a birkez daha STF bağlıyor. Bu sefer HHH yetişiyor ve Cena'ya crossface bağlıyor. Cena çok zorda olsa iplere tutunmayı başarıyor. Triple H ve Cena ayağa kalkıyorlar ve sürekli yumruklaşıyorlar. Triple H, Cena'yı iplere itiyor ancak Cena move set'ini uyguluyor. Önce iki shoulder block ve ardından bir clothesline. Cena, Five Knuckle Shuffle yapıyor ve FU için bekliyor. Cena FU deniyor ancak HHH kurtuluyor ve bir Pedigree deniyor ancak Cena bunu STF'e çeviriyor. HHH Cena'yı itiyor. HHH toparlanıyor ve Cena'ya bir clothesline yapıyor. Ardından da bir spinebuster geliyor. Triple H bu sırada taunt yapıyor. Orton ise acı içinde ring dışında. Dizini tutuyor. Triple H, Orton'a bakarken Cena bir anda FU deniyor ancak HHH kurtuluyor ve Pedigree yapıyor. HHH tuşa gidiyor, maçı kazanacak ancak o da ne? Orton'dan Triple H'in kafasına bir punt kick geliyor. Orton'a Cena'yı tuş ediyor ve maçı kazanıyor.

Orton büyük bir sevinç yaşıyor. Arka alanda Big Show'u görüyoruz. Big Show ve Floyd Mayweather arasındaki olayları izliyoruz.
_________________________________________________________________
Floyd Mayweather vs The Big Show | No Disqualification Match

Hem Big Show hem de Floyd görkemli bir şekilde ringe geliyorlar. Hakem zili çaldırıyor. Floyd birkaç yumruk atıyor ancak Big Show bunları hissetmiyor bile. Mayweather köşeye çekilip altın kupasından su içiyor ve yardımcılarına yüzünü havlu ile temizletiyor. Floyd tam hazır duruma gelmişken Big Show oraya doğru atlıyor ve Floyd'un yardımcılarından birini yakalıyor. Yardımcısının üstünü soyup, göğsüne bir big chop vuran Big Show rakibine göz dağı veriyor. Floyd bir yumruk atmak istiyor ancak Big Show elini yakalıyor ve elini ezmek istiyor. Ancak Floyd elini kaçırıyor. Floyd rakibinden kaçmaya çalışırken Big Show onu yakalıyor ve tepeye çıkarıyor. Floyd yumruklar atıyor ve Big Show'a bir Sleeper hold bağlıyor. Floyd, Big Show'u 1 dakikadan fazla bir süre böyle tutsa da Big Show toparlanıyor ve Floyd'un sağ bileğine basıyor. Floyd acı içinde ve yardımcıları ona yardım etmeye çalışıyor. Ancak Big Show Mayweather'ı yakalıyor ve köşeye fırlatıp yumrukluyor. Floyd acı içinde yardımcılarına doğru sürünüyor. Ancak Big Show onu bırakmıyor ve kaldırıp bir Side slam yapıyor. Big Show rakibinin bileğine ardı ardına leg drop'lar yapıyor. Floyd yumruklarla savaşmaya çalışsada Big Show'dan bir headbutt geliyor.Big Show bu sırada KO Punch'a hazırlanıyor ancak yardımcıları Mayweather'ı dışarıya çekiyor. Ardından Floyd'u götürüyorlar. Bu hareket tribünlerden olumsuz tepki alıyor. Big Show yardımcıların tek tek saf dışı bıraktıktan sonra Floyd'u yakalıyor ve ringe doğru taşıyor. Big Show ringe girdikten sonra Floyd'a Chokeslam yapmak istiyor ancak yardımcılardan biri ringe giriyor. Fakat Big Show ona da bir Ko Punch vuruyor. Bu sırada başka bir yardımcı daha ringe giriyor ve o da Chokeslam yiyiyor. Ancak bu sırada Floyd bir sandalye alıyor ve Big Show'a saldırıyor. Floyd arka arkaya sandalye vuruşlarının ardından bir de low blow yapıyor. Big Show artık yere düşüyor. Big Show ayağa kalkmaya çalışırken Floyd demir yumruğunu alıyor ve Big Show'a bir Ko Punch vuruyor. Hakem sayıyor. Big Show'a 10. sayışa kadar kalkamayınca Floyd Mayweather maçı kazanıyor.

_________________________________________________________________

Gelecek sene yapılacak Wrestlemania'nın reklamı yapılıyor. Ringde bizi Kim Kardashian karşılıyor. Kim Kardashian bizlere WM seyircisinin kırdığı rekoru açıklıyor ve havai fişekler eşliğinde Main Event'a hazırlanıyoruz. Sırada Main Event var. World Heavyweight Championship.
_________________________________________________________________
Edge vs The Undertaker | World Heavyweight Championship

Maç ile ilgili harika bir promo izledikten sonra ışıklar sönüyor ve WM efsanesi, yenilmez The Undertaker ringe geliyor. Ardından WHC, Edge ringe geliyor .Vickie Guerrero kendisine başarı diliyor. Hakem zili çaldırıyor ve bu tarihi maç başlıyor. Edge, Taker'ı itiyor. Taker vurmak istiyor ancak ıska geçiyor ve Edge arka arkaya yumruklar atıyor. Taker irish whip ile rakibini köşeye yolluyor ve ardından Clothesline yapıyor. Taker bir clothesline daha yaparak Edge'i dışarıya yolluyor. Edge rakibinden kaçıyor ve ringe giriyor. Taker ringe girmeye çalışırken Edge rakibini tekmeliyor. Taker bu sırada Edge'i iplere çarptırıyor. Taker rakibini turnbuckle'a çarptırıyor ve yumrukluyor. Taker big boot yapmak istiyor ancak Edge counter'lıyor. Taker bu sırada bir clothesline yapıyor ve ardından rakibine shoulder block'lar ile vuruyor. Taker bu sırada Old School yapmak istiyor ancak Edge kurtuluyor. Taker, Edge'i köşede tekmeliyor. Taker köşedeki Edge'e running high knee drop yapıyor. Ancak Taker bu hareketi yaparken ring dışına düşüyor. Taker iplere çıkıyor ancak Edge bu sırada bir spear ile Taker'ı bariyerlere yolluyor. Taker toparlanıyor ve tekrar ringe çıkmak istiyor ancak bu seferde Edge bir drop kick yapıyor. Taker yeniden ring dışında. Edge rakibini yumrukluyor. Taker iplerin üzerindeyken Edge harika bir neckbreaker yapıyor. Edge bu sırada taunt yapıyor.

Edge , Taker'ı köşede yumrukluyor ve ardından running shoulder block yapıyor. Edge rakibini tekmeliyor. Ancak Taker bu sırada toparlanıyor ve yumruklarla maça geri dönmeye çalışıyor. Taker bir body slam deniyor ancak Edge bunu crossbody ile counter'layıp tuşa gidiyor. Ancak Taker tuştan atıyor. Edge, Taker'ı yumrukluyor. Edge ring köşesine çıkıyor ancak Taker ayağa kalkıp Edge'i ring dışına fırlatıyor. Taker, Edge'in üzerine atlıyor ve iki isimde yerde kalıyor. Hakem count-out'ı sayıyor. Taker kalkıyor ve Edge'i zar zor ring içine atıyor. Taker Edge'i ring kenarına koyuyor ve big leg drop yapıyor. Taker tuşa gidiyor ancak Edge atıyor. Taker bir Last Ride deniyor ancak Edge counter'lıyor. Taker iplerden destek alıp Edge'e doğru yöneliyor ancak Edge'den bir big boot geliyor. Edge tuşa gidiyor ancak Taker atıyor. Edge rakibini tekmeliyor. Edge ring dışında, Taker'ı back suplex ile seyircilerin arasına atıyor. Hakem Count out'u sayıyor ancak Edge, Taker'ı ring içine sokuyor. Edge tuşa gidiyor ancak Taker atıyor.

Edge rakibine knee lock bağlıyor. Taker uzun bir süre kurtulmak için uğraşıyor. En sonunda bir anda tuş şansına erişiyor ancak Edge atıyor. Edge bu sefer leg lock bağlıyor. Taker rakibini ittiriyor. İki isim ringte yumruklaşıyorlar. Seyircilerde Taker vurunca ''heey'', Edge vurunca ise '' boo '' yapıyorlar. Eğlendirici bir an. Taker Edge'i köşeye fırlatıyor ve koşup Clothesline yapıyor. Taker ikinci bir clothesline daha yapıyor. Taker'dan snake eyes geliyor ve iplere big boot için koşarken Edge drop kick ile counter'lıyor. Edge tuşa gidiyor ancak Taker atıyor. Edge köşeye çıkıyor ve Taker'a atlıyor ancak Taker rakibini boynundan yakalıyor. Taker Chokeslam deniyor ancak Edge kurtuluyor. Edge bir clothesline deniyor ancak Taker counter'layıp Chokeslam için birkez daha boynundan yakalıyor. Taker Chokeslam deniyor ancak Edge kurtulup Edgecution yapıyor. Edge tuşa gidiyor ancak Taker atıyor. Edge kenara geliyor ve Spear deniyecek. Taker kalkıyor, serinin bitmesine ramak kaldı. Edge Spear için koşuyor ancak Taker knee drop ile counter'lıyor ve Chokeslam deniyor. Taker tuşa gidiyor acaba 16-0 mı? Hayır. Edge atıyor. Taker şimdi de Old School deniyor. Ancak Edge counter yapıyor.

Edge köşeye çıkıyor ve Taker'a harika bir superplex yapıyor. Edge tuşa gidiyor ancak Taker yeniden atıyor. Edge rakibini köşede yumrukluyor ancak Taker bir anda counter yapıyor ve Last Ride deniyor ancak Edge bundan da kurtuluyor. Ne performans ama. Edge bir de neckbreaker yapıyor. Tuşa gidiyor ancak Taker atıyor. İki isim yumruklaşıyor. Taker bir anda Last Ride deniyor ve bu sefer başarılı. Taker tuşa gidiyor ancak Edge bundan da atıyor. Taker Tombstone için hazırlanıyor. Taker tombstone deniyor ama - inanamıyorum ki - Edge bundan da kurtuluyor ve Edge o Matic yapıyor. Edge tuşa gidiyor ancak Taker atıyor. Taker rakibini yumrukluyor ve bir big boot yapıyor. Taker 3. kez Old School deniyor ve bu kez başarılı oluyor. Taker Edge'e bir big boot daha yapmak istiyor ancak Edge kenara çekiliyor ve bu tekme hakeme geliyor. Hakem ring dışına düşüyor. Edge bundan yararlanıp Taker'a bir reversal ddt yapıyor. Edge ringe bakıyor ancak kimse yok. Edge Taker'ın taunt'unu yapıyor ve o da ne? Tombstone mu deniyecek?

Edge Taker'a birşeyler söylerken Taker bir anda Edge'i boynundan yakalıyor ve Chokeslam deniyor ancak Edge bir low blow vuruyor. Edge ring dışına çıkıyor ve bir kamera alıyor. Bu kamera birkaç ay önce Survivor Series'te The Undertaker'ı WHC'ten satmıştı. Edge kamerayla Taker'a vuruyor. Taker resmen nakavt oldu. Taker bu sırada ayağa kalkıyor. Ancak Edge Taker'ı yakalıyor ve evet gerçektende tombstone deniyor ancak Taker bu hareketi counter'lıyor ve Edge'e Tombstone yapıyor. Artık bu maç bitti ancak ringde hakem yok. Taker etrafa bakıyor ve bu sırada o unutulmaz koşuşu yapan hakem Charles Robinson ringe geliyor. Tuşu sayıyor ancak Edge atıyor. İnanılmaz. Bu sırada ringe Edgeheads, Zack Ryder ve Curt Hawkins geliyor. Taker Curt Hawkins'i yakalıyor ve Chokeslam ile Zack Ryder'ın üzerine fırlatıyor. Taker arkasını dönüyor ve Edge ! Spear geliyor. Seri bitiyor mu? Hakem sayıyor. 1, 2 ancak Taker atıyor. Edge adeta '' Daha ne yapabilirim? '' diyor. Edge köşeye geçiyor ve ikinci bir Spear için bekliyor. Edge hazır ve işte. 2. Spear geliyor. Bu sefer seri gerçekten bitti. Ancak Taker bir anda counter yapıyor ve ölümcül submisson'ı Hell's Gate'i bağlıyor. Edge savaş veriyor. Ancak çaresiz. Edge pes ediyor ve Taker yeni dünya ağırsiklet şampiyonu oluyor. WM serisini de bir yıl daha büyüterek 16-0'a taşıyor.

The Undertaker havai fişekler arasında 16-0 ve WHC'i kutluyor. Bu büyük gece böylece bitiyor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Sin Cara!
Main Eventer
Main Eventer
avatar

Mesaj Sayısı : 381

MesajKonu: Geri: Wrestlemania Haftası | Wrestlemania 24 İnceleme   C.tesi Nis. 02, 2011 7:44 pm

Supersin ! +Rep Olsa Vermistim Simdi .
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
The Shaman of Sexy
Jobber
Jobber
avatar

Mesaj Sayısı : 35
Doğum tarihi : 17/08/93
Yaş : 24
Nerden : Los Angeles, California

MesajKonu: Geri: Wrestlemania Haftası | Wrestlemania 24 İnceleme   C.tesi Nis. 02, 2011 7:45 pm

Düşünmen yeter arkadaşım Smile
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Mr.Awesome ™
Main Eventer
Main Eventer
avatar

Mesaj Sayısı : 537
Doğum tarihi : 16/01/98
Yaş : 20
Nerden : WWE Time !

MesajKonu: Geri: Wrestlemania Haftası | Wrestlemania 24 İnceleme   C.tesi Nis. 02, 2011 9:01 pm

Yine harika bir yazı ! Ellerine sağlık.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Star Ship Pain
Jobber
Jobber
avatar

Mesaj Sayısı : 93
Nerden : WWE'den :)

MesajKonu: Geri: Wrestlemania Haftası | Wrestlemania 24 İnceleme   C.tesi Nis. 02, 2011 9:03 pm

Sen Bir Awesome'sin. Paylaşım için teşekkürler. Smile
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Wrestlemania Haftası | Wrestlemania 24 İnceleme
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Wrestling Turkey™ :: Amerikan Güreşi :: Yazılı Metinler-
Buraya geçin: