Wrestling Turkey™

Prince of Persia Efsanesi | Oyun İnceleme Wwe_ra10
Virtual-Wrestling Forumları'na
Hoşgeldiniz..

Sadece 10 saniyenizi ayırarak kayıt olabilirsiniz.
Wrestling Turkey™

Prince of Persia Efsanesi | Oyun İnceleme Wwe_ra10
Virtual-Wrestling Forumları'na
Hoşgeldiniz..

Sadece 10 saniyenizi ayırarak kayıt olabilirsiniz.
Wrestling Turkey™
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Wrestling Turkey™

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Prince of Persia Efsanesi | Oyun İnceleme

2 posters
YazarMesaj
The Phenomenal™
Legend
Legend
The Phenomenal™

Doğum tarihi : 31/01/97

Prince of Persia Efsanesi | Oyun İnceleme Empty
MesajKonu: Prince of Persia Efsanesi | Oyun İnceleme   Prince of Persia Efsanesi | Oyun İnceleme Icon_minitimePaz Nis. 24, 2011 11:53 am

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Yazıma başlamadan önce uzunca bir düşündüm. Nelerden bahsedebilirim? Sizi de bu oyunun nasıl bağımlısı yapabilirim gibi düşünceler. Ama herşeyi bir tarafa bırakın, ve hayatınızda oynadığınız bütün oyunları. Bu oyunun hikaye kalitesi bir başka. Biliyorum hepiniz diyeceksiniz piyasada hikayeli çok oyun var. '' God of War'', ''Dragon Age'' gibi başlıcaları. Ama POP efsanesine oyun dememek lazım. Bu bir başka bir şey bir hayat felsefesi gibi geliyor bana. Bilmiyorum çok mu abartıyorum ama çok uzun süre başlamış ve bitirmiş olmama rağmen, hala etkisinde kalmış durumdayım. Hala müziklerini arada açar dinler, oyunu PS2 konsoluma takar oynarım. Herkes bu oyunu sevmeye bilir ama tarihe azıcık bile merakınız varsa ve benim gibi bir Pers, Osmanlı İmpratatorluklarına merakınız varsa bu oyunun hikayesi sizi de saracaktır. Sanırım çok uzattım, başlıyalım derim..

İlk Oyun : Prince of Persia The Sands of Time

Bazı POP severler bu oyunun ilk oyun olduğunu kabul etmezler. Bu oyundan önce ufak konsollara çıkan (cep telefonu) tarzı POP 3D oyunları da sayarlar ancak ben gerçek hikayenin bu oyunla başladığını ve devrim niteliğinde olduğunu varsayarım. Öncelikle oyun o zamanın şartlarında mükemmel ötesi grafiklere sahip. Bir kaç kez yılın oyunu seçilmiş konumda. Oyunun hikayesine geçmeden önce size bu oyuna bağlanma sebebimi açıklıyorum. ''Prince of Persia SoT Theme : Time Only Knows''

Evet bu gerçekten slow bir şarkı olmasına rağmen size oyunun içine kaptırıyor. Ben bu satırları bu şarkıyı dinleyerek yazıyorum, eğer sizde şarkıyı bıkmadan tekrar tekrar dinleyerek okursanız sıkılmazsınız ve oyunun ruhunu sizde görebilirsiniz.

Prince of Persia Sands of Time Intro

Hikayesi :

Hepimizin bildiği hikaye kitapları vardır. Evvel zaman içinde .. diye başlar. Bu oyunun hikayeside böyle başlıyor. Prensimiz başlarda oyunun pek içinde değil. Trailer'larda. Öncelikle oyunun başında tanıtmamız gereken karakterler var.
Prens : Pers İmparatorluğu'nun prensi. Şuanda çok genç, hırslı ve babasına kendini ispatlamaya çalışıyor.
Kral Shahraman : Prensimizin babası ve Pers kralı. Oğluna çok önem verememiş bir baba.
Vezir : Hindistan'ın kötü huylu veziri. Dünya'yı ele geçirmek gibi planları var.
Farah : Hindistan kralının güzeller güzeli kızı.(Aslında ikinci oyundaki Keeilana'nın daha güzel olduğunu söylerler ancak benim favorim Prens'in ilk gözdesi Farah.

Pers krallığı, bir gün Hindistan'a saldırır ve kral Shahraman, iyi yetişmiş olan oğlunu orduların başına geçirir. Savaş sırasında yenileceklerini anlayan kötü Vezir, Hindistan kralını sırtından vurur ve Pers ile işbirliği yapar. Aslında amacı Hindistan'da gizli bulunan zaman bıçağını bulmaktır. Ve dünyayı ele geçirmektir. Prens genç bir delikanlı olarak babasına kendini ispatlama peşindedir. Prensin babasını kandıran Vezir, Prens'e bıçağı bulup getirmesini emrini verir. Prens'de bunu yerine getirir. Zaman bıçağını bulduğunda Vezir tüm Hindistan ve Pers halkını toplayıp Prens'e bıçağı sarayın altındaki gizli Zamanın Kumlarına batırmasını ister. Prens bunu yaparken Farah engel olmaya çalışır ancak engel olamaz. Prens bıçağı kumlara saplayınca tüm kumlar dağılır ve kumun etkisi ile herkes bir kum canavarına dönüşür. Sadece 3 kişi kurtulur! Prens, sahip olduğu zaman bıçağı. Vezir, sahip olduğu büyülü asa ile. Ve son bir kişi ise Farah'tır. Farah da boynundaki zaman kolyesi ile kurtulmayı başarır.
Farah, Prens'e sonra herşeyi anlatır. Prens ilk olarak inanmak istemez ama canavarı dönüşen babasını görünce Farah ile işbirliği yapar ve babasının intikamını Vezirden almak ister. Uzun uğraşlar ve olaylar sonunda Prens Vezir'i bulur ve saklı olan Zamanın Kumlarına bıçağı yeniden saplar. Ardından kumlar ve zaman geriye alınır. Bu zamanın geri alınmasını sadece Prens biliyordur ve gelecekte olacakları da biliyordur. Pers orduları Hindistan'ı daha önce kuşatmamış gibi kuşatır ama Prens hemen Farah'ın sarayına gider ve ona olan biten herşeyi anlatır. Farah şaşkındır ve hiç birşeyden haberi yoktur. Farah sonunda ona inanır ancak odaya aniden Vezir girer ve Prens ile Vezir heyecanlı bir savaşın sonunda Prens veziri öldürür ve Farah'a bıçağı teslim eder. Farah ile Prens daha önce zaman geriye alınmadan yakınlaşmış ve birbirine aşık olmuşlardır. Ancak bunu Farah hatırlamamaktadır ve bunu anlayan Prens ona laik olanı yapar ve orada ayrılır.

Prince of Persia Sands of Time Ending

[Videoyu sonuna kadar izlerseniz kesinlikle ilk oyunun hikayesini anlarsınız.]

Yazı kesinlikle bana aittir. İzinsiz yayınlanması yasaktır.İkinci ve üçüncü oyun diğer mesajlarımda gelicek şimdilik yorumları alalım..
https://realliferpg.yetkin-forum.com
ѕιℓνєяωσℓƒ
Mid Carder
Mid Carder
ѕιℓνєяωσℓƒ

Doğum tarihi : 05/08/96

Prince of Persia Efsanesi | Oyun İnceleme Empty
MesajKonu: Geri: Prince of Persia Efsanesi | Oyun İnceleme   Prince of Persia Efsanesi | Oyun İnceleme Icon_minitimePaz Nis. 24, 2011 12:12 pm

Güzel yazmışın..POF'u duydum fakat hiç oynamadım...Elerine sağlık..Bende bir bakacağım şu oyuna. Smile

Prince of Persia Efsanesi | Oyun İnceleme
1 sayfadaki 1 sayfası