Wrestling Turkey™

Virtual-Wrestling Forumları'na
Hoşgeldiniz..

Sadece 10 saniyenizi ayırarak kayıt olabilirsiniz.

Wrestling Turkey™

AnasayfaKapıTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Left 4 Dead [Oyun incelemesi By Silver Wolf]

YazarMesaj
ѕιℓνєяωσℓƒ
Mid Carder
Mid Carder

Doğum tarihi : 05/08/96

MesajKonu: Left 4 Dead [Oyun incelemesi By Silver Wolf]   Paz Nis. 24, 2011 9:45 am

Evet arkadaşlar bu konuda Left 4 dead serilerini size sunucağım....İlk önce Left 4 Dead'in ilk çıkan oyunu Left 4 Dead 1'den başlıyoruz....

[- Left 4 Dead-]
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[- Konusu-]
Left 4 Dead'ı ben ilk bir arkadaşımla internet kafede öğrendim ve çok hoşuma gitti.Eskiden Zombi oyunları hiç oynamazken şimdi zombilere merak sardım diyebilirim..Çünkü oyun sürükleyici ve eğlenceli.Left 4 Dead'te insanları saldırganlaştıran bir vürüs ortaya çıkıyor.Bu vürüs'ün nasıl ortaya çıktığı hakkında bir bilgi bulunmamakta..Şehir'i kısa sürede etkisi altına alıyor.Tüm şehir hastalıklı insanlarla doluyor.Fakat bu hastalıklı insanlardan kurtulmuş hayatta kalmış 4 kişi var.Bu 4 kişi kurtulmanın güvenli bir yere gitmenin yolunu arıyor...Left 4 Dead 2008 yılının en iyi oyunu seçilmiştir.Yani o bildiğiniz uyduruk zombi oyunlarından olmamakta..Gayet gerçekçi...

[- Karekterler-]

Oyunda 1'i kız 4 karekter var.Bunların farklı özellikleri farklı huyları var.Başlıyalım..

[- Bill -]

Bill,eski bir asker.Gençlik yılarında Vietnamda görev almış biri.Ciddi ve soğuk kanlı...Tek amacı buradan kurtulup yeni bir maceraya atılmak..
Francis ile sürekli kavga edip atışıyorlar...Oyunda Francis'in "Kahretsin Bill !" Bill'in "Ne halt ediyorsun sen? ! " gibi büssürü komik diyologlarıyla karışılaşaksınızdır...

[- Francis -]

Francis,cesur bir motorcu..Zoey dışında tüm arkaşlarına laf atar..Bir keresinde Luis'e "Hey louis you look like...SHİT !" demişti.. Smile
Francis denilince akla hemen "I hate..." diye başlayan cümleler gelir.Francis çok şeyden nefret eder.Örneğin oyunda hastaneye giriyorsun Francis " Hastanelerden nefret ederim." Tünel'e giriyorsunuz "Tünellerden nefret ederim." Helicopter sizi kurtarmaya geliyor " Helicopterlerden nefret ederim.." cümleleriyle eminim sizde karşılıcaksınızdır...

[- Louis -]

Louis normal bir şirket çalışanı.Normal bir hayatı varken bi anda hastalıklı insanlarla karşılaştı..Left 4 Dead'in en panik adamı..Bir zombi saldırısında hemen paniklemeye başlıyor.Fakat genede arkadaşları için kendini feda edebilicek kadar cesur...

[- Zoey -]

Zoey Left 4 Dead'teki tek kız karekter...Genç bir kız,Genç olduğunu göstermek için yapımçılar anına ufak birde sivilce koymuş.Zoey zor durumlara çabuk alışma özelliğine sahip..

[- Silah ve Teçhizatlar -]

Bu Bölümü Left 4 Dead.Tr'den alıntı yapıyorum...

Pipe Bomb: dinamit gibi bir patlayıcıdır.Atıldığı anda çevresine dağıtığı kırmızı ışık ile zombilerin dikatini çeker ve tomplu katliam yapmanızı sağlar...

Molotof: Atıldığı yerde yanlamasına bir yangın çıkartıp etraftaki zombilerin tutuşmasını sağlar..

İlk Yardım Çantası: Bu çanta karekterinizin canı azaldığında canını yüklestmesine yarıyan çantadır...

Ağrı kesici hap: Bu karekterinizin kafasını biraz güzel vede canını 2-3 dklığına yükselten bir şeydir...Louis ağrı kesicileri çok sever. Smile

Cephane: Silahınızın mermisi biterse bu yerlerden mermi alabilirsiniz....

[- Zombiler -]

İnfected: Normal zombilerdir.Sizi ısırıp,tekmeliyip,yumruklayıp canını götürebilir.Çok güçlü olmasalarda toplu bir saldırıda karekterinizi kolaylıkla öldürebilir...Bölgelere göre görünüşleri değişir.Hastanede Doktor ve hasta kıyafetli zombiler görürken.İnşaat'a işçi tipi zombiler görebilirsiniz.

Smoker: Smoker,uzak bir mesefaden uzun dilli ile karekterinizi yakalıp kendine doğru çekip aynı andada karakterinizi boğabilir..Smoker öldüğünde etrada zehirli bir gaz yayar.Bu gaz hayatta kalanları öksürtür ve görüş açısını kısa bir süreliğine bozar..

Hunter: Genellikle evlerin tepesinde bulunan bu zombiler yüksekten üstünüze atlar ve karekterinizin baya bir canını götürür eğer hemen müdahale edilmezse...karekterinizi bir kaç saniyede öldürebilir.

Witch: Uzaktan duyulan ağlama sesi ile masum bir zombiyi andırsada aslında çok tehlikeli eğer bir witch'i rahatsız ederseniz sizi hemen kovalayıp öldürür ve kalıcı hasarlar verebilir...Ve unutmayın witch'i rahatsız ederseniz...Asla ondan kaçamazsınız...!

Tank: Tank iri ve kocaman bir zombi.Zor ölüyor vede çok güçlü...Yavaş hareket etsede korkunç bir zombidir.Etraftaki araba yada asvalt gibi herhangi bir şeyi üstünüze atabilir..Çok taktilsel bir şekilde öldürülmelidir...

[- Tanıtım Videosu -]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[- Silver Wolf Not -]

Bence bu oyunu bir deneyin... Wink Arada -'ler olsada hatalar olsada çok iyi bir oyun...En kısa zamanda Left 4 Dead 2'ninde incelemesini yapacağım..Ayrıca başka oyunlarlada her hafta bu konuda bir inceleme yapıcağım..Umarım yardım edebilmişimdir.. Smile İndirmek için link vermedim çünkü link zor bulunuyor bulunsada ağır bir oyun oldğunu için yavaş iniyor..Bence bunu bir oyuncudan almalısınız.. Smile
Kullanıcı profilini gör
The Phenomenal™
Legend
Legend

Doğum tarihi : 31/01/97

MesajKonu: Geri: Left 4 Dead [Oyun incelemesi By Silver Wolf]   Paz Nis. 24, 2011 9:55 am

Çok beğendin ellerine sağlık, oyun incelemelere bende başlıyorum. Birazdan Prince of Persia serisini uzun soluklu incelemeye başlıayacağım. Smile

Angle Lock - KURT ANGLE
Kullanıcı profilini gör http://realliferpg.yetkin-forum.com
ѕιℓνєяωσℓƒ
Mid Carder
Mid Carder

Doğum tarihi : 05/08/96

MesajKonu: Geri: Left 4 Dead [Oyun incelemesi By Silver Wolf]   Paz Nis. 24, 2011 10:03 am

Just Bring It™ demiş ki:
Çok beğendin ellerine sağlık, oyun incelemelere bende başlıyorum. Birazdan Prince of Persia serisini uzun soluklu incelemeye başlıayacağım. Smile

Yorum için Teşekkür ederim.Bencede başlayın,oyunlardan iyi anlayıp iyi yorumlayan tüm arkadaşlar başlasın böylece birbirimize hem yeni oyunlardan haberdar edip hemde oyunu alıp almıcağımıza karar verebiliriz... Smile
Kullanıcı profilini gör
*Straight Edge Savior*
Mid Carder
Mid Carder

MesajKonu: Geri: Left 4 Dead [Oyun incelemesi By Silver Wolf]   Paz Nis. 24, 2011 1:03 pm

Çok güzel yazı yazmışsın.Bu oyuna başlamayı düşünüyorum.
Kullanıcı profilini gör
Y2J's Rebirth
Mid Carder
Mid Carder

Doğum tarihi : 21/12/99

MesajKonu: Geri: Left 4 Dead [Oyun incelemesi By Silver Wolf]   Paz Nis. 24, 2011 2:31 pm

Ellerine sağlık. Şimdilik WolfTeam takılacağım ben. (:
Kullanıcı profilini gör

Left 4 Dead [Oyun incelemesi By Silver Wolf]
1 sayfadaki 1 sayfası